Rritet trafiku ajror ne Europe me 5% gjate muajit prill!

Written by on 15/06/2018

Trafiku ajror ne Europe u rrit me 5% ne muajin prill ne krahasim me vitin e kaluar. Te dhenat i beri te ditura Keshilli Nderkombetar i Aeroporteve qe theksoi se aeroportet turke dhane nje kontribut teper te madh ne kete rritje te trafikut te fluturime. Si Aeroporti me performancen me te mire u regjistrua ai Ataturk ne Stamboll ndjekur nga aeroporti i Frankfurtit dhe Schipoli ne Amsterdam.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist