Azerbajxhani ne syrin e turisteve!

Written by on 03/04/2018

Azerbajxhani ne syrin e turisteve!

Azerbajxhani po kerkon te promovohet gjithnje e me shume ne tregun turistik duke u kthyer ne nje destinacion vertete simpatik vitet e fundit. Vetem vitin e kaluar kete vend e vizituan mbi 8 milione turiste. Nderkohe viti 2018 pritet te sjelle te tjera rekorde. Per kete po japin kontribut edhe eventet turistike. Nje prej tyre nisi pikerisht sot. Behet fjale per Panairin e Turizmit Baku Travel Bazaar. Edicioni i ketij viti  ka marre vemendjen e perfaqsuesve te kompanive prestigjoze te turizmit nga disa vende te botes. Vec prezantimit te produktit me te mire turistike te Azerbajxhanit eventi do te kete edhe konferenca, seminare dhe mundesi per takime B2B.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist