Autoritetet në Barcelonë zgjasin shtetrrethimin, shkak bëhen turistët

Written by on 06/08/2021

Rajoni turistik i Katalonjës në Spanjë ka zgjatur për herë të tretë orën policore. Gjykata i dha dritën jeshile zgjatjes deri më 20 gusht të këtij shtetrrethimi, nga ora 01:00 e natës deri në 06:00 të mëngjesit në 176 bashki. Përpos orës policore, autoritetet kanë mbylluar diskotekat dhe të gjitha aktivitetet e jetës së natës.

Aktualisht Spanja po përballet me një tjetër valë të Covid-19, kryesisht edhe për shkak të frekuentimit nga turistët./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist