Australia merr vendimin: E mbyllur deri në fund të qershorit!

Written by on 03/03/2021

Qeveria australiane ka zgjatur mbylljen e kufijve ndërkombëtarë deri më 17 qershor. Ky vendim i ri që erdhi si rrjedhojë e varianteve të reja të koronavirusit, lë të paktën 40.000 australianë të bllokuar jashtë vendit në pamundësi për t’u riatdhesuar.

Australia closes beaches as Covid-19 lockdown continues over Easter | CNN  Travel

Kjo zgjatje e bllokimit e çon në 15 muaj periudhën e mbylljes së kufijve të Australisë për pjesën tjetër të botës dhe ndalon qytetarët e saj të largohen nga vendi nëse nuk kanë arsye thelbësore./radiotravel.al  

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist