Ata që s’kanë kurrë uri, ja çfarë kanë të veçantë!

Written by on 25/04/2019

 

 

Një studim i botuar në New York Times, ka zbuluar arsyet pse disa njerëz kanë prirjen të shtojnë në peshë, dhe pse disa të tjerë janë të dobët. Studimi tregon se disa njerëz, kanë një mutacion në AND-në e tyre që e mbyt oreksin. Si pasojë , këta njerëz nuk kanë probleme me zemrën apo nuk marrin diabet. Shkencëtarët kanë zbuluar rreth 300 mutacione që shkatërrojnë ndjesinë e ngopjes dhe urisë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist