Anullohet ndërtimi i HEC-t në Kolonjë!

Written by on 29/04/2019

 

 

Ndërtimi i Hidrocentralit te shume perfolur në Kolonjë , është anulluar. Pas një bashkëbisedimi mes banorëve dhe ministres së Infrastrukturës, ky projekt nuk do të vazhdojë. Minstrja ështe ndalur te problemet që shkakon ndërtimi i këtij HEC-i. “Ky HEC nuk do të ndërtohet . Procedura është mbyllur për të mos u hapur më.” Eshte shprehur para banoreve te kesaj zone  ministrja Belinda Balluku.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist