Antalia, qershori do te sjelle rritje rekord te turisteve

Written by on 10/05/2018

 

Hotelieret ne Antalia kane konstatuar se qershori do te jete nje nder muajt qe do te sjelle nje rritje rekord te numrit te turisteve ne vend. Gjate dy muajve te fundit numri i turisteve gjermaneve eshte rritur me 25%, ne krahasim me te njejten periudhe gjate vitit 2017. Njekohesisht gjate gjysmes se pare te qershorit ne Antalia pritet te dyfishohet numr i turisteve ukrainas dhe ruse. Kete vit edhe nje numer i konsiderueshem turistesh shqiptare do te pushojne ne Antalia.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist