Madridi pret nje vere te shkelqyer ne turizem

Written by on 10/05/2018

Qyteti i Madridit ne Spanje pritet te  vendose nje rekord te ri sa i perket turizmit.Gjate sezonit veror sipas te dhenave te autoriteteve te turizmit, numri i vizitoreve dhe pushuesve te huaj ne Madrid do te rritet me me shume se 14% ne krahasim me sezonin veror te vitit 2017. Vera e ketij viti pritet te mbyllet ne kete destinacion me me shume se 10 milione turiste te huaj.


Current track

Title

Artist

Background