Antalia me rritje befasuese te turisteve kete vit!

Written by on 26/04/2018

Antalia me rritje befasuese te turisteve kete vit!

Antalia nje prej destinacioneve me te preferuara te pushimeve ne Turqi po sheh nje rritje te presences turistike kete fillim sezoni. Sipas autoriteteve vendase Antalia , do te prese kete vit gati 3.5 milione turiste ruse dhe 1.5 milione turiste ukrainas qe do te perbejne edhe numrin me te madh te te huajve ne kete destinacion, ndjekur nga turistet gjermane, britanike, franceze dhe nga vendet arabe. Presidenti i Shoqates turke te Hoteleve deklaroi se ne Antalia ka filluar nje levizje serioze e turisteve te huaj dhe ne  muajt e pare te 2018-s eshte regjistruar nje rritje me gati 35 % ne krahasim me te njejten periudhe te vitit te kaluar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist