Mbyllet me sukses edicioni i 25-te i Arabian Travel Market!

Written by on 26/04/2018

Mbyllet me sukses edicioni i 25-te i Arabian Travel Market!

100 ekspozitore me shume ka pare edicioni i ketij viti i Arabian Travel Market, panairit me te rendesishem te turizmit per vendet arabe. Konsideruar si nje dritare kryesore per sektorin turistik te rajonit te Gjirit , edicioni i 25 i eventit zhvilluar ne Dubai Trade Center pa pjesmarrjen e 2500 ekspozuesve ne 65 pavione te vendeve nga e gjithe bota. Finlanda, Hungaria dhe provinca kineze e Guangzhou ishin nder emrat e rinje pjesmarres ne event nderkohe qe edhe Shqiperia u perfaqsua nga operatoret turistik vendas.  Turizmi i pergjegjshem ishte tema qendrore e te gjithe aktiviteteve, konferencave dhe seminareve te ketij viti ne panair. Nderkohe vec prezantimit me te mire te produktit turistik arab, bizneset pjesmarrese paraiqen edhe oferten e tyre per tregun arab. Autoritetet turistike te Dubait theksuan se qyteti po rritet nga viti ne vit ne aspektin turistik dhe me rastin e Expo 2020 pritet qe te shtohen me turistet 160 mije dhoma te reja hotelesh.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist