“Lezha Gatuan” , festivali qe promovon qytetin per turistet

Written by on 26/04/2018

“Lezha Gatuan” , festivali qe promovon qytetin per turistet

Gastronomia eshte vene ne qender te vemendjes per te promovuar qytetin e Lezhes kete periudhe. Festivali i Gastronomise “Lezha Gatuan”, pritet te promovoje ne qytetin verior, kete vlere te spikatur te zones. Restorante, kuzhiniere, prodhues dhe te apasionuar pas kuzhines do te sjellin produktin lokal ne pjata te veçanta dhe terheqese. Gjate zhvillimit te ketij festivali, ne 6 maj, edhe kultura dhe tradita lokale do te prezantoje me te miren e saj.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist