Anija ushtarake mesimore rumune “Mircea” sot e hapur per vizitoret

Written by on 28/08/2018

 

Ambasada e Gjermanise ne Tirane njofton se anija mesimore me vela “Mircea” ndodhet aktualisht ne portin e Durresit dhe sot do te jete e hapur per vizitoret. Ambasada gjermane shpjegon se “anija mesimore rumune me vela “Mircea” pergatit  kadete gjermane dhe rumune se si te perdorin velat dhe si te lundrojne ne det te hapur. Vizitoret do te kene mundesine ta vizitojne anijen deri ne oren 18.00. Anija ushtarake ka mberritur ne portin e Durresit ne kuader te nje turi vizitash miqesore qe po zhvillon kjo anije edhe ne porte te tjera te Mesdheut.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist