Anija e parë kozmike për turistët, gati në 2022-shin!

Written by on 01/03/2021

“Virgin Galactic” i Richard Branson mund të nisë turistët në hapësirë brenda 2022 në një udhëtim 90-minutësh nëse gjithçka shkon siç është planifikuar. Ai ka kapacitetin për të akomoduar gjashtë pasagjerë, një ekuipazh me dy anëtarë dhe ka vende që i përshtaten gjatësisë dhe peshës së çdo personi. Ekzistojnë dritare të mëdha rrethore për të ofruar pamje të mrekullueshme të tokës ndërsa anija kozmike ngrihet 97 km mbi planetin.

Richard Branson's Virgin Galactic prepares to go public | Science | The  Guardian

Mësohet se smartphonët nuk do të lejohen për shkak të forcës gravitacionale./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist