“Andrea” paralajmeron Shkupin !

Written by on 13/05/2019

Shkupi po përgatitet për afrimin e stuhisë “Andrea” e cili pritet të sjellë reshje prej 50 deri 80 milimetra në metër katror. Përpara fillimit të stuhisë, autoritetet kane keshilluar  banorët të mos parkojnë poshtë pemëve, dhe te shmangin levizjet neper qytet. Ne jugperëndim dhe veriperëndim, ekziston mundësia e rrëshqitjeve të dheut dhe erozionit, veçanërisht në aksin rrugor Mavrovë-Dibër-Strugë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist