Parashikimi i motit, 14 maj 2019

Written by on 14/05/2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila do të mbajë mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë .

E Martë dt 14 maj 2019 moti do të vijojë me rreshje shiu  të pasuara me stuhi dhe rrebeshe  në zonën Jugperëndimore. Erdo të  jetë me drejtim  Jugprëndim (SWmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   9/17°

Zonat e  ulëta 12/22°C

Zonat  bregdetare 12/23°C

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist