Prezantohet formati i ri i Botërorit të Klubeve

Written by on 13/05/2019

 

 

Në vitin 2021 do të startojë Botërori i ri i Klubeve, që do të zhvillohet në harkun kohor 17 qershor-4 korrik.Nderkohe sapo  është përcaktuar edhe formati i ri i turneut, me Europën që do të ketë më shumë përfaqësues, plot 8 skuadra, pasi do të marrin pjesë fitueset e Champions League dhe Europa League në 4 sezonet e fundit. Amerika e Jugut do të ketë 6 skuadra ndersa një skuadër do të jete nga Oqeania.  “Superbotërori i Klubeve” ka 24 skuadra pjesëmarrëse, që do të ndahen në 8 grupe me 3 ekipe secila, e skuadrat e vendeve të para do të kualifikohen për në çerekfinale.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist