Amazon merr patentën për dronët e mbikqyrjes

Written by on 24/06/2019

 

 

Kompania “Amazon” do të marrë patentën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës , për eksplorimin e dronëve në fushën e mbikqyrjes , si një shërbim i ri për klientët. Dronët do të përdoren për të rregjistruar video të pronave me pëlqimin e përdoruesit. Aplikacioni i gjigandit të tregtisë elektronike është shfaqur në 2015 dhe ka marrë patentën në fillim të qershorit të këtij viti. Paketa e dronëve, sipas kompanisë do të fillojë të shpërndahet në muajt e ardhshëm.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist