Airbnb: Tirana, qyteti me i lire europian!

Written by on 28/09/2018

 

Platforma e rezervimeve Airbnb ka bere se fundmi nje studim per cmimet e akomodimit ne 48 shtetet e Europes. Nga studimi ka rezultuar se Tirana eshte qyteti europian me i lire me nje mesatare akomodimi prej rreth  25 euro. Me nje diference te ngushte, Tirana ndiqet nga Shkupi e Ankaraja. Listen e destinacioneve me te lira e vijojne  Podgorica, Beogradi e Sofja.  Nga ana tjeter Islanda, me kryeqytetin Reikjavik, kryeson listen si destinacioni me i shtrenjte per t’u akomoduar gjate nje udhetimi ne Europe me nje mesatare akomodimi prej 105 euro nata. Ne renditjen e me te shtrenjtave eshte gjithashtu Amsterdami, Londra dhe Stokholmi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist