Kosova vitin e ardhshem me autostraden me te gjate ne vend

Written by on 28/09/2018

 

Ne mesin e vitit te ardhshem, ne Kosove do te nis ndertimi i autostrades me te gjate ne Kosove, e cila do te behet ure lidhese per disa qytete. Lajmi behet i ditur nga Ministri i Infrastruktures ne Kosove pas mbledhjes se pare te komitetit Drejtues Nderministror. Projekti “Autostrada e Dukagjinit”, parashikohet te jete 91 kilometra, ku do te sjelle me afer qytetet e Pejes, Istogut, Deçanit, Gjakoves dhe Prizrenit. Vitet e fundit Kosova i ka kushtuar shume rendesi infrastruktures rrugore. Kete vit perfundoi edhe autostrada “Arben Xhaferi” prej 55 kilometrash, e cila lidh Kosoven me Maqedonine.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist