Aeroporti i Zagrebit me strategji të re, ja cilat janë planet e reja

Written by on 18/02/2021

Aeroporti “Franjo Tuđman” i Zagrebit po hyn në një territor të ri. Pas një rënie prej 81% të trafikut të pasagjerëve në 2020, aeroporti që shërben në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, po fillon një program subvencionimi për të tërhequr linja të reja ajrore.

Image result for franjo tuđman airport zagreb

Uljet janë të konsiderueshme dhe si rezultat, ato më në fund mund të tërheqin një kompani ajrore me kosto të ulët për t’u zhvendosur në Zagreb. Për ta realizuar këtë, aeroporti më në fund do të fillojë të ulë tarifat e tij./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background