Aeroporti i Kukësit afër fundit, më 18 prill ngrihet avioni i parë!

Written by on 11/03/2021

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku  ka bërë të ditur se më 18 prill pritet të ngrihet avioni i parë nga Aeroporti i Kukësit. Sipas saj, punimet janë drejt fundit dhe projekti është afër finalizimit. “Askush nuk ka besuar se do të kishim një dorëzim të aeroportit të Kukësit në 24 muaj” tha Balluku.

Shtyrja e afatit të kolaudimit për 3 muaj, ministrja Balluku: Do të  kufizojmë rrezikun që vjen prej pandemisë - Top Channel

Ministrja shtoi se synimi i qeverisë është ndërtimi i 4 aeroporteve, brenda 5 viteve./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background