Mali i Zi ndryshon rregullat/Heq testin në kufi për shqiptarët!

Written by on 11/03/2021

Ministria e Punëve të Jashtme njofton se Mali i Zi ka ndërmarrë disa masa të tjera për lëvizjen e qytetarëve për shkak të pandemisë së koronavirusit. Konkretisht nga dita e djeshme është ndaluar lëvizja mes komunave: Podgoricë, Budva, Tivat, Herceg Novi, Ulqin, Cetinje, Nikshiq, Pluzine, Tivar, Kotor dhe Pljevlja.

Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë - Abc News

Ndërkohë qytetarët shqiptarë dhe ata malazesë nuk kanë nevojë të paraqesin test negativ në kufi gjatë lëvizjeve tranzit në territoret respektive./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist