Abu Dhabi me eventet kulturore rivalizon destinacionet verore.

Written by on 14/04/2018

Abu Dhabi me eventet kulturore rivalizon destinacionet verore.

 

Abu Dhabi do te jete nje nga destinacionet me te mira te kesaj vere. Nje liste me evente te ndryshme eshte publikuar nga autoritetet turistike ne Abu Dhabi si pjese e fushates per ta promovuar kete vend. Ne listen e eventeve te veres perfshihen aktivitete kulinarie dhe kulturore, Festivali i Festimeve te Ramazanit, shfaqje teatrore te natyrave te ndryshme dhe koncerte muzikore. Pritet qe kete vere numri i turisteve te huaj ne Abu Dhabi te rritet me me shume se 8% nga nje vit me pare.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist