Ja cilat jane linjat ajrore me te sigurta ne bote!

Written by on 18/01/2019

Qantas, kompania ajrore australiane eshte shpallur serish linja ajrore me e sigurte ne bote sipas studimit te pervitshem te Airline Ratings qe ka publikuar listen e linjave me me pak incidente per vitin 2019. Qantas rezulton si linja ne te cilen nuk eshte shenuar asnje incident ajror dhe nje nder ato me sherbimet me cilesore per pasagjeret. Per kete vit klasifikimin e linjave me te sigurta e vijojne Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Eva Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Klm dhe Lufthansa.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist