Social media

Facebook prezanton kufizime per perdoruesit nen 15 vjec! Ne disa vende te Bashkimit Europian, personat nen 15 vjeç do te kene nevoje per lejen e nje prindi apo nje kujdestari per te kryer disa veprime ne Facebook. Lajmin e ben te ditur zedhenes te Facebook, lidhur me normat e vendosura per rrjetet sociale nga Rregullatori […]

Studimi: 81% e webit kane mendim negativ per Zuckerberg! Pas skandalit te Cambridge Analytica, renies ne burse, dhe deshmise se dyfishte perpara Kongresit, reputacioni i Zuckerberg, ka rene ndjeshem. “Reputation Manager”, shoqeri italiane qe analizon dhe menaxhon reputacionin online te kompanive dhe personaliteteve me rendesi publike, ka monitoruar bisedat online para dhe pas skandalit te […]

Facebook prezanton masa ndaj postimeve me natyre politike! Facebook ka bere te ditur se shume shpejt do te merren masa qe parashikojne verifikime te metejshme te atyre qe kane qellim te publikojne postime me natyre politike ne rrjetin social. Ne nje postim, CEO i tij Mark Zuckerberg, ka bere te ditur se shoqeria ka nisur […]

Humbet besimi tek Facebook, rrjeti social poshte Yahoo-se Besimi tek rrjeti social Facebook ka rene. Sipas grafikut te Statista, besimi te Facebook ka rene. Per shkak te skandalit Cambridge Analytica, besimi te rrjeti social i Mark Zuckerberg ka rene me poshte madje se edhe ai i Yahoo-se!, kompani teknologjike e cila eshte goditur nga sulmet […]

Instagram kthen rendin kronologjik te postimeve. Rrjeti social duket se e ka kuptuar gabimin dhe do te beje qe sa here ta hapni kete aplikacion nga celulari juaj, fillimisht te dalin postimet me te reja. Algoritmi do te ndryshohet se shpejti, por kjo nuk do te thote se Instagrami do te kthehet fiks si me […]


Current track

Title

Artist

Background