Facebook prezanton masa ndaj postimeve me natyre politike!

Written by on 09/04/2018

Facebook prezanton masa ndaj postimeve me natyre politike!

Facebook ka bere te ditur se shume shpejt do te merren masa qe parashikojne verifikime te metejshme te atyre qe kane qellim te publikojne postime me natyre politike ne rrjetin social. Ne nje postim, CEO i tij Mark Zuckerberg, ka bere te ditur se shoqeria ka nisur te kerkoje verifikim te identitetit te atyre qe shperndajne lajmet dhe qe jane lokalizuar para se te autorizojne publikimin ne Facebook. Masat kete here jane per te parandaluar nderhyrjet e huaja ne zgjedhje, si ne rastin e postimeve te paguara te quajtura “troll” para zgjedhjeve te 2016 ku perfliten lidhje me Rusine. Nderkohe, disa perdorues qe kane vendosur te largohen nga rrjeti social po hasin veshtiresi teknike.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist