Zyrtarja e OBSH-së: Varianti Delta po dominon botën!

Written by on 22/09/2021

“Varianti Delta po dominon në të gjithë botën”, kështu është shprehur Maria Van Kerkhove, drejtuese teknike për COVID-19-ën në Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Më pak se 1% ka mbetur aktualisht në qarkullim nga variantet alfa, beta dhe gama.

Rezulton se infektimet e reja ditore dhe numri i njerëzve të shtruar në pjesën më të madhe të vendeve kanë arritur ose janë afër niveleve gjatë pandemisë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist