Ky është shteti i radhës që ka vaksinuar 80% të popullsisë!

Written by on 22/09/2021

Sipas të dhënave zyrtare, Portugalia ka vaksinuar 80% të popullsisë me dy dozat e vaksinës anti-COVID. Portugalia është bërë kështu  një nga kombet me shkallën më të lartë të vaksinimit. Të gjithë të rriturit mbi 65 vjeç dhe gjysma e të rinjve të moshës 12-17 vjeç tani janë vaksinuar plotësisht.

Nga ana tjetër të gjithë ata mbi moshën 12 vjeç kanë të drejtë të marrin vaksinën./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background