Zvicra shtrëngon masat/ Nga 13 shtatori certifikata Covid e detyrueshme në bare dhe restorante

Written by on 09/09/2021

Nga e hëna e 13 shtatorit certifikata Covid në Zvicër do të jetë e detyrueshme për personat mbi 16 vjeç në restorante, bare, objekte kulturore dhe të kohës së lirë, si në vende të tjera mbyllura.

“Përqindja e popullsisë së paimunizuar është ende shumë e lartë për të parandaluar një valë të re të infeksioneve dhe madje edhe nëse interesi është rritur pak, ritmi i vaksinimit mbetet i ulët”, thuhet në deklaratën e qeverisë në zviceriane./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background