Zbulim i rrallë në Tajlandë, studiuesit: Gjetja e saj hedh dritë për të kaluarën!

Written by on 27/11/2020

Një zbulim i rëndësishëm është bërë në Tajlandë dhe mendohet se daton 3000-5000 vite më parë. Bëhet fjalë për skeletin e një balene të gjatë 12 metra, ruajtur në mënyrë të përsosur. Gjetja e saj sipas ekspertëve, mund të hedhë dritë në të kaluarën, veçanërisht për kërkime mbi nivelet e detit dhe biodiversitetin. “Ky zbulim do të hedhë dritë mbi të kaluarën pasi të jetë datuar skeleti” , shprehet studiuesi Marcous Chua për BBC. 


Current track

Title

Artist