Emiratet dhe Izraeli normalizojnë marrëdhëniet: Rinisin më në fund fluturimet mes dy vendeve

Written by on 27/11/2020

Dy muaj pas normalizimit të marrëdhënieve mes Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Izraelit, kompania ajrore me çmime të ulëta ”Flydubai” ka filluar fluturimet direkte drejt Tel-Avivit.  Kompania ka njoftuar në fillim të këtij muaji se do të operojë 14 fluturime në javë midis aeroportit ndërkombëtar të Dubait dhe aeroportit “Ben Gurion” në Tel Aviv. Emiratet e Bashkuara Arabe bëhen kështu vendi i tretë arab që normalizon marrëdhëniet me Izraelin, falë ndërhyrjes së SHBA-ve.


Current track

Title

Artist

Background