Zakynthos, renia e masivit shkembor rrezikon turistet ne plazhin e famshem

Written by on 13/09/2018

 

Nje masiv shkembi u shkeput ne nje zone turistike ne Greqi. Ngjarja ka ndodhur ne zonen Navagio, nje plazh shume i njohur ne ishullin Zakynthos.Shkak per shkeputjen e masivit shkembor eshte bere nje dallge e madhe qe u perplas ne breg dhe per pak sa nuk shkaktoi nje tragjedi te vertete.Ne momentin e ngjarjes, plazhi ishte i populluar me shume pushues, te cilet jane perfshire nga  paniku. Nga kjo ngjarje mesohet se ka mbetur e plagosur vetem nje pushuese.Policia dhe Rojet Bregdetare kane marre te gjitha masat paraprake. Nderkohe te gjitha anijet kane pezulluar lundrimet momentalisht ne kete plazh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist