PE voton pro liberalizimit te vizave per Kosoven

Written by on 13/09/2018

 

Parlamenti Europian ka votuar pro liberalizimit te vizave per Kosoven. Ne votimin e sotem, pro heqjes se vizave per qytetaret e Kosoves kane votuar 420 eurodeputete, 186 ishin kunder, ndersa 22 absetuan.Raportuesja per Kosoven ne Parlamentin Europian, Tanja Fajon, para fillimit te votimit tha se Kosova i ka permbushur te gjitha kushtet per liberalizimin e vizave, ndaj dhe kerkoi voten e te gjithe eurodeputeteve pro rekomandimit te ardhur nga Komisioni Europian qe me 18 korrik te ketij viti.Tani radhen per te votuar kete rekomandim e ka Keshilli i Ministrave te BE-se.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist