“Wild Walls” vlereson muralen “Flirtimi” ne Ure Vajgurore si nje nder 10 me te mirat ne bote!

Written by on 19/09/2018

 

Revista prestigjioze zvicerane “Wid Walls” ka perzgjedhur muralen e pikturuar ne qytetin e Ures Vajgurore si nje nga 10 me te mirat ne bote.Perzgjedhja eshte njoftuar nga kryeredaktorja e revistes, e cila ka publikuar listen e muraleve te pikturuara gjate muajit gusht 2018 ne te gjithe boten. Shqiperia renditet krah Kalifornise, Austrise, Norvegjise, Masaçusets, Ilinoisit, Italise dhe Bjellorusise. “Vepra ‘Flirtimi’ qe portretizon nje djale dhe nje vajze qe veshtrojne njeri tjetrin eshte muralja e trete e pikturuar nga Wild Drawing ne qytetin e Ures Vajgurore ne Shqiperi, e qe jane kthyer ne atraksione per kete destinacion. 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist