Venecia, nisin Karnavalet 2019

Written by on 18/02/2019

Venecia, nisin Karnavalet 2019

Nje nga festivalet me te vjeter ne bote, Karnavalet e Venecias ka nisur fundjaven qe lame pas me pranine e mijera turisteve qe kane tejmbushur kanalet e medha te qytetit, urat dhe sheshet per te shijuar paradat shumengjyreshe te maskave e kostumeve. Turistet vijne nga nje numer i madh vendesh e vendosen ne sheshet dhe urat e qytetit per te shijuar spektaklin. Gjate periudhes se festivalit qe kete vit do te zgjase deri me  deri me 5 mars, mbahen ballo ne pallate, koncerte e parade me gondola. Karnavalet nisin edhe sezonin e turizmit ne Venecia qe zgjat deri ne vjeshte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist