Vendet me te vizituara ne bote kete vit!

Written by on 04/04/2018

Vendet me te vizituara ne bote kete vit!

Euromonitor  International ka bere nje studim ku jane renditur 100 shtetet me te vizituara te botes deri me tani kete vit. Azia eshte mbreteresha e vendeve  me te vizituara pasi qytetet me me shume turiste ne bote ndodhen atje. Vendin e pare e ka marre Hong Kongu qe ndiqet nga Singapori dhe Bangkoku.  Me pas renditet Europa ku qytetet me me shume turiste kete vit renditen Barcelona dhe Parisi. Ne vend te trete vjen kontinenti amerikan me New Yorkun  ne krye te qyteteve me te vizituara ne bote.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist