Vendet dhe markat, Greqia vleresohet per turizmin!

Written by on 20/11/2018

Sipas studimit te fundit te kompanise GfK Nation Brands, qe mat markat e vendeve me te mira ne bote ,  Greqia eshte nder vendet e para ne bote per sa i perket perceptimit te turizmit duke u mbeshtetur fort pas sektorit i cili gjeneron mbi 30 milione turiste dhe miliarda euro fitime per ekonomine e vendit.  Pas nje renieje te konsiderueshme te perceptimit global te Amerikes si pasoje e qeverisjes se saj, Gjermania ngjitet ne renditje duke marre pike ne Qeverisje dhe Kulture. Gjithashtu dhe Franca duke u ngjitur ne vendin e dyte.  Nderkohe pason ne renditje Mbreteria e Bashkuar, Japonia dhe Kanadaja.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist