Moti i keq pezullon lundrimet, priten permbytje ne jug!

Written by on 20/11/2018

Moti i keq dhe me reshje shiu ka pezulluar lundrimin ne portin e Vlores. Si pasoje trageti i linjes Vlore-Brindizi nuk do te kryeje intinerarin e percaktuar.Gjate paradites se sotme dallget ne det te hapur ka qene deri ne 7 balla.Puna pritet te rifilloje pas nje urdher te dyte nga autoriteti portual i Vlores. Nderkohe reshjet intensive te shiut do vazhdojne te bien, te pakten edhe ne 24 oret e ardhshme, sipas parashikimeve te Institutit te Gjeoshkancave. Vlora, Gjirokastra dhe Elbasani jane qarqet qe rrezikojne te permbyten lokalisht.Ne zona te kufizuara te ketyre qarqeve, ne terrenet malore mund te kete edhe reshje ne forme shtrengate.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist