Vasfi Lleshi: Santader është shtëpia ime e dytë prej 7 vitesh

Written by on 08/01/2021

I ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Vasfi Lleshi, shqiptari që ka 7 vite që  jeton në Santader të Spanjës. Ai tashmë është integruar me vendasit dhe me gjuhën. Ka studiuar për hoteleri-turizëm, profesion që e ushtron dhe po ashtu punon si përkthyes si punë të dytë. Për Vasfi-n  Spanja është një shtet i mundësive për të githë nëse ke dëshirë të bësh gjëra në jetën tënde. Në fund, Vasfi tha opinionet e tij për vendet më interesante për t’u parë në Spanjë, ku sigurisht nuk mungonte Barcelona dhe Madridi.


Current track

Title

Artist