Vaksina nxit shpresën për turizmin meksikan

Written by on 24/03/2021

Pas një viti të vështirë, Meksika po përgatitet për sezonin turistik. Udhëtarët amerikanë në veçanti ndihen më të sigurt falë aplikimit në rritje të vaksinave të koronavirusit. Aksionet e dëmtuara të hoteleve meksikane tashmë kanë rifilluar të rikuperohen, pasi rezervimet po shohin një rritje.

Mexico tries to balance pandemic response with tourism needs | CNN Travel

Sipas vlerësimeve të qeverisë, ky do të jetë një vit vendimtar për sektorin e turizmit në Meksikë dhe strukturat hoteliere./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background