Ulqini dhe kalaja e qytetit, nje atraksion per kete sezon

Written by on 21/04/2018

Ulqini dhe kalaja e qytetit, nje atraksion per kete sezon

Ulqini, qyteti i mrekullueshem bregdetar do te terheqe kete vit nje rekord pushuesish. Nje qytet piktoresk, me 20 mije banore dhe me kala e histori te lashte, mendohet se do te vizitohet vetem kete sezon nga 500 mije vizitore. Autoritetet vendase te turizmit konfirmojne se 90 perqind e turisteve do te vizitojne me patjeter edhe Kalane e Ulqinit, e cila mbart nje histori me vete. Qyteti qe ka ruajtur nje identitet te tijin sot eshte nder me te vizituarit ne mbare Ballkanin Perendimor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist