Udhetimi me i gjate ne bote rifillon ne muajin tetor me kete kompani ajrore!

Written by on 30/05/2018

Udhetimi me i gjate ne bote do te rifilloje ne muajin tetor, dhe do te zgjas gati 19 ore. Kompania ajrore Singapore Airlines deklaroi sot se ky udhetim do te nise nga qyteti i New York-ut, por nuk do te jete ne dispozicion per udhetaret  ekonomike. Udhetimi i perditshem, pa nderprerje nga Changi Airport ne Aeroportin e Newarkut,  do te mbuloje rreth 16,700 kilometra. Udhetimi me i gjate deri tani eshte regjistruar nga Qatar Airways nga Auckland ne Doha, i cili zgjat 17 ore dhe 40 minuta. Kompania ka gjithashtu plane per nje rruge pa ndalese nga Singapori ne Los Angeles duke perdorur te njejtin aeroplan.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist