Turqia nuk do të kërkojë pasaporta vaksinimi nga turistët!

Written by on 16/03/2021

Turqia ka njoftuar se synon të mirëpresë udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar këtë verë sa më shpejt që pandemia Covid-19 të lejojë udhëtime ndërkombëtare. Zyrtarët në vend thanë se po merrnin të gjitha hapat e nevojshëm për të siguruar që udhëtimet të vazhdonin të ishin të sigurta.

Turkish Airlines seeks largest aircraft fleet with Istanbul's new airport |  Daily Sabah

“Ne kemi procese kufitare të klasit botëror, për të siguruar që udhëtimet do të jenë me rrezik të ulët në të gjithë Turqinë”, u shpreh Mehmet Nuri Ersoy, Ministër i Kulturës dhe Turizmit në Turqi. Ndër të tjerash ai tha se Turqia nuk do të kërkojë pasaporta vaksinimi nga udhëtarët ndërkombëtarë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist