Turizmi në Gjeorgji rikthehet në jetë!

Written by on 14/06/2021

Një numër i lartë turistësh po dynden drejt Gjeorgjisë, aq sa pronarët e lokaleve dhe hoteleve ankohen se nuk kanë staf të mjaftueshëm për të përballuar fluksin. Aktualisht më shumë se 1/3 e gjeorgjianëve janë plotësisht të vaksinuar për COVID-19, mjaftueshëm që vendi të heqë të gjitha kufizimet përpara sezonit të pushimeve verore.

Sipas të dhënave, qershori dhe korriku janë rezervuar me shpejtësi duke dhënë shpresa për një sezon të mbarë turistik në Gjeorgji, ndryshe nga 2 vitet e kaluara./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist