Turizmi dimëror një ëndërr e bukur! Nga sot, Austria mbyll rezortet e skive

Written by on 02/12/2020

Austria ka vendosur të ndalojë turizmin dimëror gjatë periudhës së Krishtlindjeve.  Rezortet e skive, restorantet dhe hotelet do të qëndrojnë të mbyllura. Me këtë vendim, qeveria austriake renditet përkrah Gjermanisë, Francës dhe Italisë të cilat njëzëri ndaluan skitë gjatë Krishtlindjes, në përpjekje për të kontrolluar pandeminë e koronavirusit.


Current track

Title

Artist

Background