Miratohet vendimi/ Qytetarët vetëm 4 ditë punë në javë!

Written by on 02/12/2020

Duke nisur nga kjo javë qytetarët e Zelandës së Re, do të punojnë vetëm 4 ditë në javë. Kjo provë do të bëhet për 1 vit rresht dhe nëse është efektive mund të vendoset si pikë në kontratën e përhershme. Propozimi fillestar erdhi nga Kryeministrja e Zelandës së Re, e cila e sugjeroi një plan të tillë si një mundësi të mirë për të filluar turizmin dhe për të ringritur ekonominë pas pandemisë së koronavirusit.


Current track

Title

Artist