Turistët plotësisht të vaksinuar i kanë dyert e hapura në Kanada

Written by on 08/09/2021

Qeveria federale ka njoftuar se shtetasit e huaj të vaksinuar plotësisht janë edhe një herë të mirëpritur në tokën kanadeze. Për të qenë të ligjshëm, udhëtarët duhet të kenë lejuar të kalojnë të paktën 14 ditë që nga vaksina e tyre e fundit dhe të tregojnë prova të një testi molekular negativ për COVID-19 që nuk është më shumë se 72 orë i vjetër.

Atyre gjithashtu u kërkohet të përdorin aplikacionin ArriveCAN për të ngarkuar detajet e tyre të vaksinimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist