Tokio pret nje periudhe te shkelqyer ne turizem

Written by on 02/02/2019

Tokio pret nje periudhe te shkelqyer ne turizem
Me afrimin e Kupes se Botes ne Rugby si dhe pergatitjet per Lojrat Olimpike 2020, Tokio pret nje periudhe vertete te mire ne turizem dhe autoritetet po bejne cmos qe te kene gjithcka gati per te mirepritur turistet. Lagjia Shibuya eshte nje prej zonave qe eshte vene ne qender te vemendjes ku pritet edhe inagurimi i qiellgervishtesit Scramble Square East Wing, 230 metra lartesi dhe me nje tarrace observuese me hapsire 3000 metra katrore. Nderkohe vec dhjetra strukturave te akomodimit te inaguruara ne fillimt e ketij viti, tokio do te prese edhe shume hotele te reja deri vitin e ardhshem qe do te kompletojne oferten e kryeqytetit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist