Tirana ne gare per cmimin e “Turizmit Kulturor Europian 2018”!

Written by on 03/11/2018

Tirana eshte ne gare per cmimin European Cultural Brand Award 2018, ne kategorine “Turizmi Kulturor Europian 2018” . Ne gare per European Cultural Brand Award 2018 jane marketingu i landit gjerman Baden-Württemberg, qyteti gjerman Trier dhe kryeqyteti i Shqiperise, Tirana.Permes nje njoftimi per shtyp ambasada gjermane ne Tirane pergezoi te gjithe kandidatet, ndersa theksoi se do te jete e veshtire dhenia e cmimit per marketingun me te mire kulturor. Fituesit e gares per do te shpallen me 12 nentor nderkohe qe fitorja do te ishte nje menyre shume e mire promovimi turistik per Tiranen.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist