Të dhënat/Britanikët “vdesin” të bëjnë pushime në Turqi!

Written by on 03/09/2021

Turqia është destinacioni kryesor i pushimeve për udhëtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Që kur Anglia miratoi sistemin e semaforëve për udhëtimet ndërkombëtare në fillim të majit, Turqia ka mbetur në “Listën e Kuqe” të vendit, duke shkaktuar zhgënjim në mesin e shumë britanikëve këtë vit. Turqia gjithsesi nuk është e vetme, pasi “Lista e Kuqe” e Britanisë së Madhe përfshin 62 vende, me Malin e Zi dhe Tajlandën që janë shtesat më të fundit.

Të gjithë qytetarët britanikë që vijnë nga “Lista e Kuqe” duhet të respektojnë një karantinë hoteli 10-ditore me një kosto prej rreth 2.000 paundësh për person./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist